Wczytuję dane...
Model: BKPL-MG1
Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni

Przepiękny komplet bizuterii z oryginalneg MURANO GLASS, włoska produkcja, włoska stylistyka. Bizuterię można łączyć i nosić jako długi naszyjnik , lub oddzielnie jako naszyjnik i bransoletę. Długośc regulujemy ilością skręcenia sznurów, im mocniej zwiniemy tym bedzie krótszy. Niebanalna bardzo zmysłowa i elegancka ozdoba dla kobiety.

Opis:
Kod: BKPL-MG1
Waga kompletu: 155 g
wymiary naszyjnika: 510 - 450 mm
Wymiary bransolety: 22-16 mm

Murano - mała wysepka włoska położona na lagunie niedaleko Wenecji . Powierzchnia to ok. 5 km² i zamieszkuje ją 5,5 tysiąca mieszkańców (2007). Wysepka jest zamieszkiwana od czasów antycznych. Na wyspie jest wiele zabytków. Murano słynie z produkcji szkła.

Historia rozwoju szkła na wyspie:

Wyrabianiem szkła zajmowali się starożytni Grecy i Rzymianie, których szkło było chropowate w dotyku i mętne w kolorze. Dopiero w Wenecji i na Murano, gdzie szkło wytwarzano już od VIII wieku, udoskonalono jego produkcję. Szkło twarde i przezroczyste zostało wynalezione na przełomie XII-XIII w. Pod koniec XIII wieku wszystkie piece szklarskie z Wenecji przeniesiono dla bezpieczeństwa na wysepkę Murano. W roku 1291 została tu założona pierwsza huta szkła. Miało to zapobiec groźbie pożarów w mieście. Obok przedmiotów użytkowych produkowano na Murano także kostki ze szkła dla mozaik. Wspaniała tradycja sztuki szklarskiej wyspy znajduje się w muzeum sztuki szklarskiej - Museo Vetrario. Jest to jedyne takie muzeum we Włoszech i jedno z nielicznych w świecie. W tym muzeum są ukazane przykłady wszystkich technik, form i wynalazków a przede wszystkim rzadkie okazy z renesansu, które rozwijały się na wyspie od czasów antycznych aż do współczesności m. in. szkło kryształowe.

Polecamy