Wczytuję dane...
Model: KAB18
Waga produktu: 0.1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin

Przepiękny okaz ręcznie szlifowanego kaboszona z niezwykle rzadkiego minerału Hemimorfitu z Meksyku. Idealny do oprawienia lub sutaszu lub innych technik jubilerskich. Najwyższa jakość A+

Opis:
Kod: KAB18
Waga: 4,8 g
Wymiary: 30 x 16 x 3 mm
Pochodzenie: Meksyk

Należy do minerałów rzadkich, rozprzestrzenionych tylko w niektórych rejonach Ziemi.
Nazwa pochodzi od gr. hemi = pół i morpho = kształt; nawiązuje do charakterystycznego kształtu kryształów tego minerału (wyglądają jakby były przecięte na pół).
Tworzy się jako minerał wtórny w strefach utleniania (wietrzenia) kruszców cynku; głównie sfalerytu.

Hemimorfit sprzyja rozwojowi osobistemu, podnosi wibrację energetyczną osoby go noszącej, łączy z wyższymi wymiarami, a jednocześnie chroni przed wpływami niekorzystnymi i niepożądanymi w danym momencie. Chroni w szczególności przed złym myśleniem ze strony osób, z którymi człowiek jest zmuszony przebywać. W starożytności był używany jako antidotum na trucizny, w czasach współczesnych trucizn nie stosuje się, ale są osoby, które potrafią skutecznie ranić.
Energia hemimorfitu wspomaga w budowaniu silnego charakteru i wykorzystywaniu swojego potencjału. Jeśli zaczynasz jakieś zadanie i chcesz wytrwać do końca, nawet gdyby po drodze źle się czasami działo, to jest kamień który warto nosić przy sobie i brać do ręki. Hemimorfit przypomina, że nikt nie robi Ci krzywdy, sam jesteś odpowiedzialny za swoje życie, popełniasz błędy, ale również osiągasz sukcesy jak się postarasz.
Związany z czakrami gardła, serca i korony
Zwiększa zdolności psychiczne, wizje.

Polecamy