Wczytuję dane...
Model: MKA4
Waga produktu: 0.1 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni

Bardzo ładny okaz kalcytu złotego "gold" z Meksyku.

Opis:
Kod: MKA4
Waga: 34,5 g
Wymiary: 25 x 25 x 25 mm

Kalcyt jest minerałem z gromady węglanów. Kryształy Kalcytu są elementem takich skał jak marmury, wapienie, oolity. Kalcyt występuję w wielu kolorach, jak również jest bezbarwny, o białej lub jasnoszarej rysie. Ten piękny, kamień, dzięki swoim odcieniom, może służyć jako idealne dopełnienie biżuterii. Przezroczysta forma Kalcytu (Iceland Spar), przywieziona z Islandii, służy do pokazywania polaryzacji światła. Czyste kawałki Kalcytu, łatwo podzielne na romby, tworzą podwójne załamania światła. Zjawisko to niegdyś badali Newton i Huygens. Uważa się również, iż Wikingowie używali czystego Kalcytu, który nazywali Słonecznym Kamieniem, by odnaleźć kierunek dzięki słońcu i odbiciom promieni słonecznych podczas pochmurnej pogody i niskiej widoczności.

Kalcyt: Pomaga rozwijać kreatywność, rozwija energię seksualną, równoważy emocje, pomaga usuwać strach, jest pomocny w depresji, uzdrawia układ rozrodczy, łagodzi zaburzenia pęcherzyka żółciowego, pomaga odzyskać zaufanie.

WŁAŚCIWOŚCI MEDYCZNE: kamień "na lepsze samopoczucie" Uspokaja i korzystnie wpływa na emocje. Pomaga opanować stres , łagodzi agresję. Przynosi spokój i równowagę .

ZNAKI ZODIAKU: Rak , Lew, Bliźnięta

Polecamy