Wczytuję dane...
Model: BIZ143
Waga produktu: 0.1 kg

Piękny pierścionek z bardzo ładnym okazem azurytu z Maroka, ręcznie oprawionym w srebro najwyższej próby. Niesamowity kolor i wzór tworzą niebanalną zmysłową ozdobę dla kobiety. Autorski projekt i wykonanie.

Opis:
Srebro próby 925
Kod: BIZ143
Waga: 9,8 g
Wymiary kamienia: 23 x 15 x 7 mm, rozmiar pierścionka 17

Azuryt – minerał z gromady węglanów. Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską lub z francuskiego: lazur, czyli błękitnawa odmiana niebieskiego. Azuryt to zasadowy węglan miedzi. Azuryt powstaje w strefie utleniania złóż rud miedzi.
Współwystępuje z malachitem, pseudomalachitem, kuprytem, chalkozynem, chryzokolą, kalcytem, limonitem. Zwany też jest azuryt błękitem górskim, w nie porośniętych roślinnością górach łatwiej go wypatrzyć.
Azuryt, dynamiczny kamień uważany jest za klejnot mądrości, poszerza duchową świadomość, poszerza psychiczne zdolności, kreatywność. Budzi intuicję, co mistycy nazywają trzecim okiem. Aby rozszerzyć swoją świadomość, można kamień położyć między brwiami. Jest szczególnie pomocny w terapiach regresingowych. Uwalnia od depresji i rozbudza marzenia. Podobno, wystarczy położyć przed sobą skupisko azurytu, lub grupkę kuleczek azurytowych, by wiadomości same wchodziły do głowy i rozwiązania zadań czy problemów przychodziły niespodziewanie łatwo. A więc bardzo pomocny dla uczących się.... na pamięć...

WŁAŚCIWOŚCI MEDYCZNE: dobry na krew i układ nerwowy oraz artretyzm. Wzmacnia kreatywność. Korzystnie wpływa na zdolności parapsychologiczne , wyrażanie uczuć i myśli.

ZNAK ZODIAKU: Strzelec.