Wczytuję dane...
Model: BIZ1018
Waga produktu: 0.1 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni

Prześliczna bransoleta ze srebra najwyższej próby z charmsami z bursztynami i srebrnymi zawieszkami z pełami. Niebanalna zmysłowa biżuteria, autorski projekt i wykonanie. Prześliczne precjozum z pięknymi okazami bursztynów

Opis:
Srebro próby 925
Kod: BIZ1018
Waga: 24,5 g
Wymiary zwieszek:około 20 mm
Wymiary bransolety: regulowana, maksymalnie 190 mm 

Bursztyn (Jantar, Amber, Elektrum) - kopalna żywica drzew iglastych, a w rzadszych przypadkach żywicujących liściastych drzew. Najstarsze z nich pochodzą z utworów dewońskich (stwierdzono je w Kanadzie). Najbardziej ceniony w jubilerstwie bursztyn bałtycki, znany od pradziejów, po raz pierwszy włączony do wykazów mineralogicznych przez Breithaupta w XIX wieku. W ezoteryce elektryczne właściwości bursztynu przyciągają do człowieka większe ilości siły życiowej i równoważy ciało eteryczne. Miał wpływać pozytywnie na rozwój zdolności paranormalnych. W medycynie ludowej dym bursztynowych kadzidełek zabijał zarazki, a noszone na szyi korale zapobiegają bólom gardła i głowy oraz wzmacniają tarczycę. Ogrzane grudki bursztynu stosowało się do wyciągania z oczu ciał obcych (muszek, pyłków). Utłuczony proszek zażywano jak tabakę, co miało oczyścić zatoki i pozbyć się kataru. Współczesna litoterapia stosuje bursztyn jako nalewkę w leczeniu chorób tarczycy, gardła, przy chrypce i reumatyzmie.

Każdy nasz wyrób z biżuterii jest ręcznie robiony. Każdy jest niepowtarzalny i dlatego oferujemy Państwu najczęściej pojedyńcze sztuki.

Polecamy