"Saanulia" praca Marka Kotarby ceramika porcelana C93
Cena za szt.
Opis produktu
...Na Oceanie Spokojnym, mieszkańcy atolu Murruora opowiadają niepokojące historie o wyspie która pojawia się i znika. Mają ją zamieszkiwać dziwne, gwałtowne kobiety. Kiedy wyspa pojawia się niespodziewanie, niektóre z nich przybywają na atol. Zatrzymują się w jedynej gospodzie, prowadzonej przez starego Maate. Zawsze milczące, sprężystym krokiem przechadzają się wśród nielicznych zabudowań atolu. Próby rozmowy spełzają na niczym. Pewnego dnia, słynący z gorącego serca Amett spróbował czegoś więcej z jedną z nich i nie skończyło się to dobrze. W końcu przylatuje samolot z większej wyspy i kobiety wsiadają do niego, opłacając przelot walutą nie znaną w tych okolicach, chętnie jednak przyjmowaną przez niebieskookiego pilota, Tima Sleaze. Odlatują i nie ma po nich śladu. Życie na atolu wraca do normy. Czarna sylwetka wyspy znika po kilkunastu godzinach i w tamtym miejscu kotłują się tylko fale.
Niektóre z tych kobiet trafiają potem do dużych miast Zachodu. Saanulia od czterech lat mieszka w brownstone przy Sześćdziesiątej Drugiej ulicy. Zazwyczaj spaceruje po Central Parku. Pojawia się w obłąkanych klubach Hell’s Kitchen. Często jeździ metrem, starając się jednak nie opuszczać skały Manhattanu. Jej życie jest całkowicie zwyczajne. Jointy, dudniąca obco muzyka, przygodna miłość w tanich pokojach na godziny w Chinatown, uprawiana w rytmie łomoczących pod ulicą wagonów metra. Kolekcjonuje zachody słońca w Battery Park, kiedy woda wydaje się być mętnym zielonkawym wyrzutem sumienia miasta - giganta. Czasami Saanulia opuszcza głowę i jej spojrzenie przebija skałę Manhattanu, docierając do niewyraźnych śladów zostawionych prze pierwsze mieszkające tu istoty ludzkie. Żeby mogła zobaczyć wyraźniej przeszłość, potrzebuje silniejszych okularów...
„Saanulia” to unikatowa, designerska, jedyna w swoim rodzaju, indywidualnie wykonana praca Artysty Marka Kotarby. Praca pochodzi z limitowanej kolekcji projektu "HEAD OFFICE". Wykonana jest z najwyższej jakości białej porcelany.
Podobne prace zostały zaprezentowane na wystawach za granicą i w Polsce. Uzyskały bardzo pozytywne recenzje. Rzeźby, obrazy, kotarbany, projekty i inne dzieła tego artysty znajdują się w kolekcjach Muzealnych w kraju (np. Muzeum Narodowe w Warszawie, oddział Nieborów) i zagranicą (np. International Museum of Ceramics w Faezie) oraz w prywatnych zbiorach na całym świecie.
Szlachetność białej porcelany, która jest najwyższą formą ceramiki, trudność w jej obróbce, kunszt i talent autora czyni z tego projektu dzieło sztuki. Urokliwy, wysublimowany a jednocześnie ozdobny projekt godny polecenia do domu ale także idealnie sprawdzi się na prezent świąteczny, uroczystość czy inną okazję. Każdy produkt artysty jest sygnowany jego osobistym podpisem oraz certyfikatem autentyczności.
"W kontakcie z pracami Marka Kotarby pojawiają się emocje podobne do tych jakie odczuwamy patrząc na "Reliefy" Henryka Stażewskiego z okresu "białych obrazów". Tam abstrakcja, tu realizm ale w obu przypadkach głównym graczem jest światło za każdym razem tworzące inną wartość postrzegania nieskazitelnie białej porcelany. To bardzo cenny i wymagający partner. W pracach Marka sprawdza się idealnie" - Andrzej Pągowski, artysta grafik
Piękno, delikatność a zarazem szlachetna wysmakowana prostota charakteryzują prace tego artysty a teraz Ty możesz mieć jedną z nich. Ten rarytas sztuki kolekcjonerskiej jest w Twoim zasięgu.
Więcej o artyście https://kotarbadesign.com, https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Kotarba
Marek Kotarba - artysta ceramik, rzeźbiarz, malarz, rysownik i grafik. Mieszka i pracuje w Warszawie. Uczeń prof. Ludwiki Nitschowej, Franciszka Starowieyskiego i Wiktora Zina, prof. Antoniego Fałata i prof. Barbary Szubińskiej. Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Tworzy w glinie z szamotem, kamionce a ostatnio w porcelanie, gdzie wykorzystuje biel i fakturę do przedstawień monochromatycznych. Uprawia również malarstwo i grafikę. Twórca tzw. sztuki hybrydowej polegającej na łączeniu malarstwa z płaskorzeźbą, w jego przypadku obiektów plastycznych z wykorzystaniem białej porcelany – prezentowanych pod autorską nazwą „KOTARBANY”.
Parametry
Opinie
Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.